KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU

KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Kuantum yaşam koçluğu, diğer kişisel gelişim yöntemlerinden farklı olarak, bireye bu bütünleşmeyi sağlayacak temel teknikleri sağlar. Kuantum yaşam koçluğu teknikleri kullanılmadan, kişinin kendi özüne dönmesi kolay değildir. Çünkü ego acı çekmeyi sevdiği ve değişimi reddettiği için, kişinin bilinç altı ile yüzleşmesini istemez. Oysa kişi geçmişiyle yüzleşmeden kendisini bilemez. Kendisini bilmeyen hayatının kontrolünü, dolayısıyla yaşamının kontrolünü eline alamaz. Sonuçta mutluk bir seçimdir ve Öğrenilebilir. Kişi kuantum yaşam koçluğu tekniklerini öğrenerek mutlu olabilir.

Kuantum yaşam koçluğu özetle, aslında bir enerjinin koçluğudur. Enerji seviyeniz ile yapılan çalışmaları temel alır. Felsefi öğretileri okumayı, dinlemeyi hepimiz severiz ancak çoğu zaman yaşamımızda uygulamakta zorluk çekebiliriz. Çünkü bilmek ve yapmak farklı şeylerdir. İşte kuantum yaşam koçluğu ilgi duyarak dinlediğimiz öğretilerin ve kuantum felsefesinin yaşamda da uygulamayı amaçlar. Kuantum yaşam koçluğu sürecinde kişiler enerjilerinin frekansını ve titreşimini yüksek tutmayı öğrenirler ve bunun da önemini bilirler. Çünkü enerji yeni olasılıklar için ihmaller açtığını varsayar. Kuantum yaşam koçu ve danışanı arasındaki iletişim kuantum koçluk sistemi ile dinamik bir yapıda gerçekleşir.

Kuantum Yaşam Koçluğu, kişinin olasılıklarla dolu olan yaşamında ulaşmak istediği duygu durumunu, hedeflerini ve bunlara ulaşacak kaynakları kişiye yöneltilen güçlü sorularla keşfettirme sürecidir; çünkü bunların tamamının ve kişiye özel en doğru yanıtların ve içsel potansiyelin de o kişide zaten olduğu inancıyla yola çıkar.

Galileo’nun dediği gibi ”Kimseye bir şey öğretemezsiniz, sadece cevabı kendi içinde bulmasına yardımcı olursunuz”.

Bireysel yaşam koçluğunda amaç farkındalık yaratmaktır. Bu hem olumlu ve güçlü yanlarımızı, hem de farkında olduğumuz ya da olmadığımız kör noktalarımızı fark ettirmekle başlayan, aslında hayatımızı nasıl kendimizin davranış ve inanç kalıplarıyla oluşturduğumuzu da fark ettirmeyi ve beraberinde sorumluluk almanın müthiş sonuçlarını sunarken; tüm bunları iç gücümüzü ve öz potansiyelimizi açığa çıkarmanın dönüştürücü gücüyle deneyimleme farkındalığını ve keyfini yaşatan çalışmaların tümünü kapsar.

Bu farkındalıkları yaratırken inanç sistemimize ve davranış modellerimize bakıyor ve tüm bunları kuantum felsefesi ışığında inceliyoruz. Kuantum düşünme felsefesi ile algılama biçimimizi fark ediyor, bugünü ve geleceğimizi nasıl tasarladığımızı da fark ediyoruz. Farkındalık yarattıktan sonra kişisel dönüşümünüzü ve kişisel yaşam dizaynınızı da bu bilgiler ışığında inşa ederken size yol arkadaşlığı yapıyoruz. Aslında bunu siz yapıyorsunuz, biz size sadece kullanabileceğiniz farklı bakış açılarını, ihtiyaç duyacağınız metotları ve bunları nasıl hayatınıza geçireceğiniz konusunda rehberlik ediyoruz.

Böylece Kuantum yaşam koçluğu, kişinin kendini keşfetmesine, belki bugüne kadar fark etmediği yeteneklerine, ya da kör noktalarına ışık tutarak danışanın farkındalık, harekete geçme ve yaşamının sorumluluğunu üstlenmesini sağlayan, bu süreçte danışana destek ve geribildirim sunan keyifli ve mükemmel bir çalışmadır.

Nasıl başvuru yapabilirim ?

İzmir My Koç Akademi bünyesinde verilen koçluk hizmetlerimizden veya Koçluk Eğitimlerimizden sizde faydalanmak istiyorsanız bizi hemen arayın, Alanında Uzman Koçlarımız ile vakit kaybetmeden tanışın ve hayatınıza yön verin.

İletişim Bilgilerimiz:

Gsm: +90 (555) 066 96 70
E-Posta: mykocakademi@gmail.com

 


 

error: İçerik Korumalıdır!!!