TEMEL KOÇLUK BECERİLERİ EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı:

Temel Koçluk Becerileri EğitimiKoçluk sürecini merak eden, kendisine uygulamak isteyen ve/veya daha sonra sertifikalı koçluk eğitimlerimize katılarak (öğrenci koçluğu, yaşam koçluğu, yönetici koçluğu vb) meslek edinmek isteyen kişilere giriş eğitimi vererek temel oluşturmak ve katılımcıların koçluk becerilerini geliştirmektir. Koçluk Eğitimi almak, bu alanda uzmanlaşmak ve meslek sahibi olmak isteyen kişilerin eğitimlerin tümüne karar vermeden önce bu eğitime katılmaları halinde çok daha verimli ve gerçekci planlamalar yapılabildiğinden hareketle eğitimlerimiz modüller halinde bölümlendirilmiştir.

EĞİTİM İÇERİĞİMİZ:

TEMEL KOÇLUK BECERİLERİ EĞİTİMİ

Eğitimin Tanıtımı (Amacı, hedefleri, içeriği:

Eğitimimizin amacı, temel koçluk bilgileri ve tekniklerini gündelik hayata aktarılmasını sağlamaktır. Yaşam Koçluğu sertifikasyon eğitimi olmayıp, yine aynı bilgi ve tekniklerin mesleki değil tamamen kişisel fayda sağlamaya yönelik aktarılmasıdır.
Bu Eğitim; kişilerin Koçluk teknikleri ile , probleme değil çözüme odaklı bir hayat geçirmelerini, hedeflerine ulaşırken doğru kararlar alma becerilerinin geliştirilmesini hedefler.

İÇERİK:

Koçluk Nedir?
Koçluğun Amacı Nedir?
Kendi kendimizin Koçu Nasıl Oluruz?
Farkındalık Nedir? Bulunduğumuz Mevcut Durum
Farkındalıkla İlgili Teknikler, Örnekler
Kişilik Analiz Renk Testi Uygulaması ve Detaylı Anlatımı
Aynalama Tekniği Anlatımı ve Uygulaması
Zihnimizdeki Meta Programlarımız Nelerdir?
Negatif Meta Programları Pozitife Dönüştürme Yolları
Bakış açısı Nedir? Bakış açısını Optimize etme teknikleri
Koçluğun vazgeçilmezi Güçlü Sorular Nelerdir?
Güçlü Soruları Ne Zaman ve Nasıl Kullanırız?
EFT- Duygusal Özgürleşme Teknikleri – Uygulaması
Bilinçaltı Testi Uygulaması
Hedef Belirleme Analizleri
Hedef Belirleme de Uygulanacak Teknikler
Hedefi Olabilire Dönüştürme Süreci ( Eylem Adımları )

PROGRAM HEDEFİ

Modern çağın gelişen bir tekniği olan Coaching (koçluk-mentörlük) konusunda bilgi ve beceri kazandırmak bu programın temel hedefidir. Koçluk üzerine eğitim alan bireyler, iletişim, ikili ilişkiler, psikolojik yardım ilişkileri, soru sorma teknikleri ve bireysel görüşme yöntemleri konusunda oldukça başarılı olmaktadırlar. Bu eğitim hayatın her alanına taşınabilecek etkili bir eğitimdir.

KİMLER KATILABİLİR

Koçlukla ilgili bilgi kazanmak, canlı koçluk uygulamaları görmek veya profesyonel olarak koçluk mesleğini yapmayı düşünen; kısaca hayatında kalite ve mutluluk isteyen herkes katılabilir.

Temel Koçluk Becerileri İzmir, My Koç Akademi İzmir Bünyesinde Koçluk Eğitimleri hakkında detaylı bilgi için merkezimizle iletişime geçiniz.

Nasıl başvuru yapabilirim ?

İzmir My Koç Akademi bünyesinde verilen koçluk hizmetlerimizden veya Koçluk Eğitimlerimizden sizde faydalanmak istiyorsanız bizi hemen arayın, Alanında Uzman Koçlarımız ile vakit kaybetmeden tanışın ve hayatınıza yön verin.

İletişim Bilgilerimiz:

Gsm: +90 (555) 066 96 70
E-Posta: mykocakademi@gmail.com
error: İçerik Korumalıdır!!!