EXPAT KOÇLUĞU

EXPAT KOÇLUĞU NEDİR?

Expat Koçluğu, Türkiye’de görev yapmak üzere atanmış yabancı yöneticilerin ve ailelerinin Türkiye’ye ve Türk kültürüne alışmasına aracılık eder.

Adaptasyon dönemindeki yabancı uyruklu profesyonellere İngilizce olarak sunulan Expat Koçluğu, hem şirket hem de profesyonel için verimli sonuçlar doğurarak yumuşak bir geçiş sağlar.

Koçluk sürecinin başlangıcı, ortası ve ölçülebilir sonuçlarından oluşan adımları şu şekildedir:

• Haftada bir kez olmak üzere 12 görüşmeden oluşur. Bireysel ihtiyaç veya hedeflerin büyüklüğü doğrultusunda daha kısa veya uzun özel programlar da hazırlanabilir.

• Görüşmeler yüz yüze veya telefonla gerçekleştirilir.

• Her görüşmede hedefe adım adım yaklaşılması için her hafta hangi adımların atılacağı planlanır ve bu plan takip edilir.

• Süreç sırasında ve sonunda sponsora raporlama yapılır.

 

Çalışanın ve eşinin yerleşeceği ülkeyi tanıması, geleneklerini, değerlerini, iş kültürünü ve günlük hayat felsefesini daha iyi anlaması için geliştirilmiştir. Çalışmanın tamamlanması sonunda kültürel farklılıktan doğabilecek yanlış anlamaların önüne geçilmesi ve karşılıklı kültürel zenginliklerin verimli olarak paylaşılması sağlanır.

Expat Koçluğu‘nda, yöneticiye iş kültürü, insan ilişkileri, insan yönetimi, çatışma çözümü, ve diğer benzeri alanlarda koçluk hizmeti verilerek, yeni yerel takımıyla daha uyumlu ve verimli çalışmasına yardımcı olunur. Çalışanın eşi veya ailesine de okul, hayat tarzı,yerel kültür gibi konularda rehberlik sağlanarak yeni yaşam alanlarına uyumları kolaylaşır.

Kültürel bilginin yerleşilecek ülkeye taşınılmasından hemen önce veya hemen sonra verilmesi:

•   Bazı bilinmeyenleri ortadan kaldırır,

•   Öz-bilincin ve kültürel zindeliği artırır,

•   Merak edilen soruların, korkuların ve kuşkuların rahat bir ortamda aydınlandırır,

•   Azmettirir ve heyecanlandırır,

•   Stresi azaltır, alternative stratejiler üretilmesini sağlar,

•   Yeni ortama alışmayı ve yerleşimi kolaylaştırır.

Nasıl başvuru yapabilirim ?

İzmir My Koç Akademi bünyesindeki The Association for Coaching® üyesi Profesyonel Koçlar tarafından verilen koçluk hizmetlerimizden sizde hemen faydalanmak ve doğru bir expat koçluğu hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki başvuru formunu doldurun ve alanında uzman Expat Koçu’nuz ile hemen tanışın. Bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayın.

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Koçluk

İletişim Bilgilerimiz:

Tel: +90 (232) 378 04 23 
Gsm: +90 (555) 066 96 70
E-Posta: info@mykocakademi.com
Adres: Akdeniz Mah. Şehit Fethi Bey Cad. No:55 Kat:9 35210 Heris Tower Alsancak/İzmir

(Size yanıt verebilmemiz için lütfen tüm boşlukları doldurun.)

Koçluk Başvuru Formu

YAŞAM KOÇLUĞU

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR NE İŞE YARAR? Yaşam Koçluğu, bireylerin özel ve profesyonel hayatlarında istenilen sonuçları elde  etmelerine yardım eden bir işbirliği sürecidir. […]

error: İçerik Korumalıdır!!!