ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

KOÇLUK NEDİR?

Koçluk, gerek kişilerin gerekse kurumların daha güçlü hedefler belirlemesini, proaktif kararlarla olumlu farklar yaratan girişimlerde bulunmasını, kişisel zenginlik ve olası potansiyellerini daha etkin kullanmasını amaçlayan; süresi, çalışma prensipleri ve sistemi olan bir yol arkadaşlığıdır. Bugünün dünyasında kocluk hem tüm dünyada gelişen bir meslek hem de kurumlarda liderler, öğretmenler, danışmanlar, aileler tarafından benimsenen bir iletişim yöntemi haline gelmiştir. Üniversite öğrencilerinden olimpiyat sporcularına, CEO’lardan profesyonel sanatçılara kadar birçok insan, hayatlarında daha fazla başarı ve mutluluk yaratmalarını sağlayacak olan araçları koçları sayesinde bulmaktadır.

Koç Kimdir?

Koç, koçluk sürecine hakim olan, sezgileri ile çözüme odaklanabilen , kişinin başarısının önüne geçen engelleri görebileceği ve bu engelleri aşmak konusunda gerekli eylemleri planlayabileceği ortamları yaratıp, değişimleri takip ederek süreci izleyen kişidir. Eğitim aldıktan sonra öğrenci koçluğu merkezi açmak isteyen koçlar kendi kariyerlerine devam ederler.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, öğrencilerin eğitim-öğretim hayatını ve sosyal becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir koçluk sürecidir. Bu süreç, öğrencinin potansiyel kaynaklarını ortaya çıkardığı, hayattan beklentilerini belirlediği, duygusal zekâsını geliştirdiği, kişisel yetkinliklerini artırdığı çok yönlü bir gelişim yaratır. Koçlar öğrenci koçluğu ders çalışma planı ile öğrencilerinin başarılarına yardımcı olur. Öğrencinin okul başarısını artırmanın yanı sıra, hayat başarısını yükseltir ve kişisel gelişimini destekler.  Böylelikle kişileri hem eğitim-öğretim hayatına hem de yaşamın kendisine hazırlar.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Neden Önemlidir?

Öğrenci ve eğitim koçu; öğrencilerin öğrenme modelini, temsil sistemini, çoklu zekâsını, EQ (duygusal) zekâsını, olumlu veya olumsuz inançlarını, değerlerini, stres seviyesini vb. birçok durumu ortaya çıkarır. Bununla birlikte, öğrencinin hedefine yönelik bir yol haritası oluşturmasına, eylem adımlarını belirlemesine ve hedefe doğru ilerlemesinde öğrenciye yol arkadaşlığı yapar.

Aynı zamanda, seçme-yerleştirme merkezli eğitim sistemimizden dolayı birçok öğrenci, kendini kaygılı, karamsar ve başarısız hissetmektedir. Sınav kaygısı ve sınav stresi yaşayan, ayrıca sınavlarda yüksek performans göstermek isteyen öğrencilerin yalnızca bilgisel donanıma sahip olması yetmez; stres ve kaygı yönetimini de öğrenmesi gerekir. Öğrenci koçluğu lise, ortaöğretim, ayrıca lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin olumsuz duygularını ortadan kaldırmasına yardımcı olarak sınav sürecinin kontrollü bir şekilde ilerlemesini sağlar. Özellikle TEOG, YGS ve LYS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin süreci daha kararlı, başarılı ve motive bir şekilde yürütebilmesi için ogrenci kocu profesyonel destek sağlar, öğrenci koçluğu seans ücreti alınan seansa göre farklılık gösterir.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ – (Öğrenci Koçluğu Sertifikası)

Eğitimin Amacı

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifika Programının amacı, koç adayına koçluğun tüm dinamiklerini öğretmek ve sektöre yetkin ve donanımlı profesyonel  öğrenci koçları kazandırmaktır. Eğitim sonunda öğrenci koçluğu ofisi açmak isteyen herkese uluslararası geçerli sertifika verilir. En çok sorulan soru öğrenci koçluğu eğitimi veren üniversiteler hangileridir? Günümüzde eğitim ve öğrenci koçluğu sertifika programı özel eğitim merkezleri tarafından verilmektedir.

Eğitimin Hedef Kitlesi

  • Öğretmenler, (sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri)
  • Öğrencilerle çalışanlar,
  • Derece öğrenci programı isteyen öğrenciler
  • Koçluk hizmeti vermek isteyen kişiler,
  • Eğitim kurumları yöneticileri,
  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlar,
  • Çocuklarının okul-ders ve sosyal becerilerini yükseltmek isteyen anne ve babalar.

Nasıl başvuru yapabilirim ?

İzmir My Koç Akademi bünyesinde verilen koçluk hizmetlerimizden veya Koçluk Eğitimlerimizden sizde faydalanmak istiyorsanız bizi hemen arayın, Alanında Uzman Koçlarımız ile vakit kaybetmeden tanışın ve hayatınıza yön verin.

İletişim Bilgilerimiz:

Gsm: +90 (555) 066 96 70
E-Posta: mykocakademi@gmail.com
error: İçerik Korumalıdır!!!