E-TİCARET KOÇLUĞU

E-TİCARET KOÇLUĞU NEDİR?

Yanlış duymadınız “E-Ticaret Koçluğu” kavramını Türkiye’de ilk olarak My Koç Akademi kullanmıştır.

E-Ticaret, bilgisayar kullanımı ile internet üzerinden her türlü ürün ve hizmetin alış ve satışıdır. E-ticaret ihtiyacı günümüzde hızla ilerlemekte ve küçük veya büyük tüm işletmelerin yakın gelecekte vazgeçilmezi haline gelecektir.

Bu sayede zaman kaybı olmadan işlemlerin hızla gerçekleştirilir. Günümüzde özellikle giyim konusunda oldukça yaygın kullanılmaktadır. Uzun zaman alan alışveriş bu sayede daha hızlı ve rahat şekilde yapılabilmektedir. E-ticaret siteleri yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta görsel tasarımın şık ve farklı olası gerektiğidir. Çok fazla sayıda e-ticaret sitesi olsa da birbirine benzer ürünleri satmaktadırlar. Bu nedenle sitenin farklı ve dikkat çekici olması daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Artık herkesin de kabul ettiği gibi yaşadığımız çağ internet ve e-ticaret çağı. Bu çağ da markalaştırma çok kanallı olup, tüketiciyle her noktada iletişime geçilmeli. İnternet artık pazarlamanın bir dalı olmaktan çıkıp pazarlamanın merkezinde yer almaktadır. İşletmelerin de en büyük problemi ise artık merkezde yer alan bu anlayışın, tüketici deneyiminin tamamına işlemesinde olacaktır. Dijital platform çerçevesinde günümüze ayak uydurmak artık gereklilik değil zorunluluk haline geldi.

Bir marka müşterilerine internet ortamındaki deneyimlerinde sorun yaşatıyorsa, o markanın internet kullanıcıları yani aynı zamanda potansiyel müşterilerinin olumsuz görüşlerini alıyor demektir. E-ticaret artık hayatımızla iç içe geçtiğinden, hem online hem de offline kanallarda kusursuz ve akıcı bir şekilde işlemelidir. My Koç Akademi olarak hem kobilere hem de kurumsal şirketlere, internet ve e-ticaret kanallarında ihtiyaç duyacakları tüm çözümleri üretiyoruz. E-ticaret ve internet artık pazarlama ve satış kanallarının vazgeçilmezi olduğu kabul edildiğine göre sizde yeni dünya düzenine bizimle birlikte uyum sağlayın.

E-Ticaret Koçunuz olarak hedefimiz;

Yeni e-ticarete başlamak isteyen veya hali hazırda e-ticarete devam eden firmalara eticarette başarılı olmak için doğru yolu göstermektir. Bu kavrama E-Ticaret Mentörlüğü‘de diyebiliriz.

My Koç Akademi olarak öncelikli hedefimiz şirketinizin marka bilinirliğini sağlayarak E-Ticarette kalıcı olmanızı sağlamak ve minimum maliyetler ile kârlı ve yüksek hacimli satışlar yapmanızı sağlamaktır.

E-ticaret sitesi kurulumu, E-Ticaret SEO, Sosyal Medya Koçluğu, Google adwords reklamları, instagram reklamları, facebook reklamları ve analiz & raporlama hizmetlerimizi ayrı ayrı alabileceğiniz gibi, bütün hizmetlerimizi e-ticaret koçunuz olarak verebiliriz.

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Süreçleri

 • E-Ticaret nedir?
 • E-Ticaret Mantığı
 • E-Ticaret nereden başlanmalı?
 • Alt yapının kurulması
 • Yazılım ihtiyaçlarının beklentiye uygun olarak düzenlenmesi
 • Personelin seçilmesi, yerleştirilmesi ve eğitilmesi
 • Dijital pazarlama çalışmalarına destek verilmesi
 • Depo ve stok yönetimi
 • Tedarik yönetimi
 • Entegrasyonlar
 • Müşteri hizmetleri ve Call Center çalışmaları
 • Kampanya, çapraz satış yönetimi
 • Eğitim ve seminerlerin düzenlenmesi
 • Pazarlama ve sosyal medya faaliyetleri
 • Seo Optimizasyon
 • Pazar araştırma ve raporlama hizmeti
 • Ödeme Sistemleri
 • Kargo Yönetimi
 • Ürün/Hizmet İçerik hazırlama ve e-ticaret sitenize girme
 • E-Ticarette tasarım

E Ticaret Koçluğu sayesinde e ticaret sitenizin performansını yükselterek başarıya ulaşabilirsiniz.

Giderek büyüyen internet dünyasında yer almak isteyen çoğu yatırımcı, e-ticaret pazarında yer alabilmek için çeşitli projelerle yatırım yapmaktadır.

İyi planlanmamış bir projenin başarıya ulaşma ihtimali oldukça düşüktür.

Bu sebeple yapılan tüm projelerin uzman bir ekip danışmanlığında planlanması, yürütülmesi, test edilmesi ve gelişiminin planlanıp koordine edilmesi gerekir.

Özellikle e-ticaret projelerinde internet üzerinden satış yapmak, abonelik için popularite oluşturulması, online satılan ürünlerin stok yönetimi, satılan ürün ve hizmetlerin internet üzerinden bulunabilir olmasının sağlanması tanıtım, iletişim ve pazarlama faaliyetlerinin uzman bir ekip tarafından koordine edilmesi gerekir.

Kişi ve Kurumlara E-Ticaret Koçluğu

Günümüzde her kobi ve girişimci e-ticaret yapmak istiyor. Ancak plan aşamasında yapılan hatalar neticesinde e-ticaret dünyasında hüsrana uğrayanların sayısının çok fazla olduğu görülüyor. E-ticaret yapılması kolay ve masrafsız olarak görünen ancak üzerinde itina ile çalışılması gereken bir ticaret şekli olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle zaman kazandıracak ve kar sağlayacak yatırımlar için E-ticaret koçluğu hizmeti gerekiyor.

Profesyonel bir e-ticaret koçluğu marka bilinirliği oluşturarak e-ticaret sektöründe kalıcı olmanızı sağlarken ve minimum maliyetler ile kârlı ve yüksek hacimli satışlar yapmanın yollarını gösteriyor.

Ayrıca e-ticaret koçu, e-ticaret yapan ya da yeni başlayacak olan firmalara doğru adımlar nasıl atılır, e-ticarette kazanan taraf olmak için ne yapılmalı sorularının cevabını veriyor. E-ticaret Uzmanı ile sanal pazar değer kazanıyor.

E-ticaret Koçluk Hizmetini Kimler Almalı?

 • E-Ticaret Sitesi Olanlar
 • E-Ticaret Sitesi Kuracak Olanlar
 • E-Ticaret Stratejisi Geliştirmek İsteyenler
 • Satış Maliyetlerini Azaltmak İsteyenler
 • İnternetten Para Kazanmak İsteyenler, Reklam ve Pazarlama Ajansları

E-Ticaret Koçluğu Neleri Kapsamaktadır?

 • E-Ticaret Yazılımı ve Altyapısı Koçluğu

Ürünlerinizin satışı için en ideal e-ticaret yazılımını seçmeniz son derece önem teşkil eder. Seçeceğiniz e-ticaret yazılımı girişimizin bugün ve yarını için tüm gereksinimlere cevap verebilecek düzeyde olmalı ve kullanıcılarınızın bir ürünü satın alma aşamalarında en hızlı ve kolay alt yapıyı sunuyor olması gereklidir. Gereksinimlerinizin çok üstünde bir e-ticaret yazılımı fazladan bir harcama yapmanıza sebep olabileceği gibi ihtiyaçlarınız için yeterli olmayan bir yazılımda çeşitli olumsuzlukların yaşanmasına davetiye çıkartabilir.

 • Online Ödeme Sistemi Entegrasyonu Koçluğu

E-ticaret sitelerinde bulunan online ödeme sistemleri internet kullanıcılarının ürünleri satın alma kararında büyük rol oynamaktadır. Ürünlerinizi satın almak isteyen kullanıcıların sorunsuz bir şekilde siteniz üzerinden satın alma işlemini yapabilmelerine imkan sunan ve hatta onları satın almaya teşvik edebilen bir online ödeme sisteminin sitenize entegre edilmesi ve gerekli ölçümlemelerinin yapılması.

 • Kargo – Lojistik Süreci Yönetimi Koçluğu

E-ticaret sitelerinde ilk zamanlar çok sıkıntılı gibi görünmeyen kargo ve lojistik kısmı aslında ilgili girişim için hayati öneme sahiptir. Kargo ve lojistik yönetiminde satışların artışı ile birlikte yaşanan problemler e-ticaret sitesinin sonunu bile getirebilmektedir. Bu tür sıkıntıların yaşanmaması ve kargo sürecinin doğru bir şekilde yönetilerek müşteri memnuniyetinin en iyi hale getirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması.

 • Dijital Pazarlama Koçluğu

Bir E-ticaret sitesi kurmak kadar içerisindeki ürünlerin pazarlanması ve ilgili girişim için bir marka değeri yaratabilmekte önemlidir. Günümüz dijital pazarlama stratejileri içerisinden SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) başta olmak üzere adwords hesap yönetimi, eposta pazarlaması ve sosyal medya yönetimi çalışmalarının yapılması ve raporlanması.

Nasıl başvuru yapabilirim ?

İzmir My Koç Akademi bünyesindeki The Association for Coaching® üyesi Profesyonel Koçlar tarafından verilen koçluk hizmetlerimizden veya Koçluk Eğitimlerimizden sizde faydalanmak istiyorsanız bizi hemen arayın veya aşağıdaki başvuru formunu doldurarak Alanında Uzman Koçlarımız ve Uluslararası Sertifikalı Eğitmenlerimiz ile vakit kaybetmeden tanışın ve hayatınıza yön verin. Bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayın.

Koçluk

Koçluk

Nasıl başvuru yapabilirim ?

My Koç Akademi bünyesindeki The Association for Coaching® üyesi Profesyonel Koçlar tarafından verilen koçluk hizmetlerimizden sizde hemen faydalanmak ve doğru bir e-ticaret koçluğu hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki başvuru formunu doldurun ve alanında uzman E-Ticaret Koçu’nuz ile hemen tanışın.

İletişim Bilgilerimiz:

Tel: +90 (232) 378 04 23 
Gsm: +90 (555) 066 96 70
E-Posta: info@mykocakademi.com
Adres: Akdeniz Mah. Şehit Fethi Bey Cad. No:55 Kat:9 35210 Heris Tower Alsancak/İzmir

(Size yanıt verebilmemiz için lütfen tüm boşlukları doldurun.)

Koçluk Başvuru Formu

error: İçerik Korumalıdır!!!