BİLİNÇALTI YAŞAM KOÇLUĞU

BİLİNÇALTI YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Yaşam Koçluğu nedir ? Bilinçaltı Koçluk Farkı Nedir ?

Koçluğun temelinde kişinin “en iyi hali olabilmesi” vardır. Bütünsel koçluk, kişinin mevcut durumundan, ideal versiyonuna ulaşma sürecinde, güçlü sorular ile farkındalık sağlama ve taahhütler vermenin dışında, kişinin güçlü davranışlar ortaya koymasını engelleyen sorunları da çözerken, kişinin öz potansiyeline ulaşmasında bilinçaltı uygulamalar yapar. Yaşam koçu, danışanın potansiyelini ve kör noktalarını fark etmesini sağlayan bir ayna gibidir, fark etmek olumlu yönde harekete geçmek önemli bir adımdır ama yeterli değildir, çünkü değişim bilinçaltında gerçekleşir, işte bütünsel koçluğa göre değişim ve gelişim zihinsel yani içerden gerçekleşir, klasik yaşam koçluğunda ki davranışsal taahhütler ile zorlamak yerine, olumlu ve güçlü davranışları kolaylıkla gerçekleştirmesi için, bilinçaltı iletişim teknikleri ve uygulamaları ile sorunların düğümünü bilinçaltında çözer.

 

Bütünsel Koçlukta Seanslar Nasıldır ?

Genelde yaşam koçluğu 45 yada 60 dakika seanslardan oluşurken sizin gündelik sorunlarınız ile uğraşır ve her hafta koçluk yapılması tavsiye vardır,  bütünsel koçlukta ise  ilk seans 6 saattir, diğer seanslar ise 5 saattir ve ara seanslarımız ise 60 dakikadır ve ücretsiz olarak gerçekleşir, negatif bilinçaltı kayıtları temizler, ve yerine pozitif bilinçaltı kayıtları yerleştirir ve  ideal bir zihin durumunu koruyacak teknik ve stratejiler öğretilir. Eğer bütünsel koçluk seanslarını merak ediyorsanız, işaretli linkin üzerinde tıklayarak bütünsel yaşam koçluğunun seansları hakkında  ve ücretsiz ön görüşme yaparak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Bilinçaltı Koçluğun Yaklaşımı!

Sonuç olarak kişinin bilinçaltında problem çözüldükten sonra, yüzeyde yaşadığı  çevresel gündelik sorunlarda çözülmüş olur. Maalesef yaşam koçluğu bu tip durumlarda yetersiz kalmaktadır, örneğin bilinçaltında kendine ait self imajı yeteri kadar güçlü durmayan birisine, güçlü sorular ile farkındalık sağlayıp, olumlu davranışlar için eyleme geçirseniz bile, bilinçaltında kökleşmiş duygular temizlenmeden, davranış eskiye dönecektir, işte bu yüzden bilinçaltı koçluk minimum 3 ay, maksimum da 6 ay içerisinde kişiyi kendi içsel kaynaklarını kullanmayı öğreterek, yaşam koçundan bağımsızlaştırmayı amaçlayanda bir misyonu vardır.  Nihai amaç kişinin kendini yaşam koçundan özgürleştirmesini sağlamaktır, bir anlamda içsel potansiyelini ve yeteneklerini kullanmayı öğretmektir.

 

Peki yaşam koçu ne yapar ? Bilinçaltı koç ne yapar ?

Yaşam koçluğu ile ilgili yaklaşımlara baktığınızda, yaşam koçu bilgi vermez, danışmanlık yapmaz, uygulama yaptırmaz gibi açıklamalara rastlamış olabilirsiniz, tabi ki koçluk sürecinde öğretmen gibi bir anlatım yoktur, ama bilinçaltı koçluğa göre kişinin ihtiyacında gereken bilginin verilmesi, tekniğin öğretilmesi, ve uygulamanın yapılması esastır. Örneğin mülakattaki yada sunumda ki performansını arttırmak isteyen bir kişiye sadece sorular ile farkındalık sağlamanın dışında, teknik olarak, bilgi ve doküman olarak hizmetlerde de bulunur, bilinçaltı koçluğa göre yaşam koçunun temel psikolojik, sosyolojik ve kişisel gelişim bilgilerine sahip olması gerekir. Bu konudaki hangi yeterliliklerin olması gerektiği ilginizi çekiyorsa, “ yaşam koçunu nasıl seçeriz ? ” linkinin üzerine tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nasıl başvuru yapabilirim ?

İzmir My Koç Akademi bünyesinde verilen koçluk hizmetlerimizden veya Koçluk Eğitimlerimizden sizde faydalanmak istiyorsanız bizi hemen arayın, Alanında Uzman Koçlarımız ile vakit kaybetmeden tanışın ve hayatınıza yön verin.

İletişim Bilgilerimiz:

Gsm: +90 (555) 066 96 70
E-Posta: mykocakademi@gmail.com

error: İçerik Korumalıdır!!!